Nabídka masa z naší farmy 15.12.2023

Po delší době máme znovu omezenou nabídku masa od nás…

Aktuální nabídka masa

Produkce masa není a asi nikdy nebude naší hlavní prioritou, ale když něco děláme, snažíme se to dělat pořádně. Podíl plemene Dorper, volný pohyb zvířat a velké pastviny posouvají náš chov, ale i chuť masa na úplně jinou úroveň a kulinářský zážitek může být úplně jiný.

Obecně je jehněčí maso považováno za jedno z nejkvalitnějších. Je to výborný zdroj vysoce kvalitních bílkovin, vitamínů skupiny B. V jehněčím mase se vyskytuje zinek a železo a další prvky ve formě snadněji vstřebatelné lidským tělem.

Plemeno Dorper je ve světě hodnoceno jako samostatná kategorie kvůli své libovosti a neobsahuje téměř žádnou typickou “skopovou” vůni, a často chutná i dětem.

Polovinu tuku v jehněčím mase tvoří nenasycené mastné kyseliny (většinou mononenasycené), které jsou prospěšné pro lidský organismus. Mimo jiné pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi. Jsou běžnou součástí zdravé středomořské diety.

Bude to zase nějakou dobu trvat, než připravíme další maso, tak neváhejte a vybírejte níže z nabídky. Stačí pak vybrané položky nahlásit na telefonním čísle 770 199 772 nebo se stavit u nás v Bistru 😉

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *