V zimě

Za našimi zvířátky – na prasátka a k salaši

K prasátkům je to vzdáleno jen cca 300m od penzionu. Pohodová procházka kolem krásné nové aleje, kterou obec vybudovala v roce 2022. Jít se po ni dá i za horšího počasí, nebo třeba s kočárkem.

Prasátka jsou jediná naše zvířátka, které můžete krmit pečivem, nebo třeba zeleninou dle libosti. Jedná se o plemeno Mangalica, neboli prase kadeřavé. Prasátka jsou mírumilovná, ale v žádném případně nestrkejte ruce dovnitř ohrady a krmte je z bezpečné vzdálenosti.

Prasátka zde najdete většinu roku volně v ohradě

Hned nad ohradou s prasátky je jedna z našich největších ohrad s ovečkami a salaš. Ovečky zde prosím NIKDY NEKRMTE na rozdíl od prasátek by je takové pečivo mohlo zabít.

Za našimi zvířátky – za ovečkami

Nejbližší naše pastvina je hned vedle penzionu. Vstup do ní včetně krmící ohrádky je hned u oficiálního parkoviště pod hradem Hazmburk vzdálené jen 200m.

Je to jediné místo, kde můžete naše ovečky krmit venku. Na místě se nachází automat na granule (ovce nesmí dostávat nic jiného na rozdíl od našich prasátek) a pokud se nebojíte, můžete vstoupit i do ohrady.

Ovečky či kozy zde najdete v pastevním období od 1.5 do 31.10!

Za našimi zvířátky – Lkáň

Pokud nenajdete zvířátka na našich pastvinách nemusíte smutnit. Naopak je tu možnost se k nim dostat ještě blíže. Po dohodě s námi je možné navštívit zimoviště našich zvířátek, kde je v jarním období plno jehňátek a kůzlátek. Návštěva stojí za to jistě i na podzim a děti odsud nikdy nechtějí pryč a je možnost je tu zabavit na delší čas…

Můžeme je dokonce zapojit do krmení, nebo úklidu 😉

Dětské hřiště – Klapý

Malé vesnické dětské hřiště s houpačkou, klouzačkou a několika málo prvky vzdálené 350m od penzionu

Dětské hřiště – Libochovice (5 km)

Nově zrekonstruované hřiště se nachází v městském parku města Libochovice. Park se nachází na břehu řeky Ohře a sám o sobě stojí za krátkou procházku…

Na fotbalové a multifunkční hřiště – Klapý

Fotbalové hřiště je plně přístupné veřejnosti a nabízí tak možnost strávit zde nějaký čas zaměřený sportem. Multifunkční hřiště má asfaltový povrch a 2 basketbalové koše.

Je možnost zapůjčit si od nás sportovní vybavení dle domluvy (basketbalový, fotbalový, volejbalový míč a další jiné věci)

Za exotickým ptactvem – Klapý

Pan Holub místní chovatel a zakladatel exoty Klapý patří k jedním z největších chovatelů papoušků v ČR.

Po telefonické domluvě si můžete domluvit návštěvu krásné japonské zahrady, kde si můžete prohlédnout papoušky z Asie, Austrálie, jižní Ameriky a Afriky.

tel číslo 606 938 229

Na brusle

Pokud je počasí obzvláště mrazivé několik dní po sobě je možné zažít nezapomenutelné bruslení na rybníku Klapý 1

Ve všech ostatních případech je tu nedaleký stadion ve městě Lovosice (10km), který je otevřen od října do března více info v rozpisu ZDE

Dětský svět Méďa (18 km)

Dětský svět Méďa se řadí k nejmodernější a největším dětským zábavním parkům v České republice. Vaše dětičky zde naleznou nepřeberné množství atrakcí, k těm nejoblíbenějším patří elektrická autíčka, obří skluzavka, tobogán, bobová dráha, fotbalová aréna, spider věž, čtyř patrová prolézačka

Otevírací doba a další info ZDE

Foto: stránky detskysvet-meda.cz

Aquadrom Most (33 km)

Nejedná se o nejbližší bazén v okolí, ale za nás určitě doporučujeme kvůli teplé vodě a speciálnímu brouzdališti pro nejmenší a menší obsazenosti.

Vnitřní prostory

Vnitřní kryté prostory nabízejí čtyři bazény, zábavné vodní prvky, dva tobogány, divokou řeku a houpací záliv. Krytý bazén můžete navštívit celoročně.

  • Rekreační bazén
    hloubka: od 1,0 do 1,4 m
  • Plavecký 25m dlouhý bazén
    hloubka: od 1,4 do 1,6 m
  • Dětský bazén
    hloubka: od 0,2 do 0,6 m
  • Vířivý bazén – whirpool

Otvírací doba a aktuální info ZDE

FOTO: kudyznudy.cz

Zoo Ústí nad Labem (33 km)

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem je umístěna v přírodním prostředí na svahu Mariánské hory. Návštěvníci zde mohou spatřit více než 1 000 zvířat v cca 200 různých druzích. Prohlédnout si zde můžete vzácné druhy, např. kuskuse medvědího, tučňáka brýlového, mandrila rýholícího, jelena bělohubého či osla somálského. Z dalších druhů zvířat lze například uvést tuleně, žirafy, zebry, medvědy, tapíra, pandy červené, opice, lenochody, tropické žabky a nepřebernou řadu dalších. Od roku 2022 zoo již nechová slony, poslední samice Delhi našla nový domov ve Francii. 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zoo-usti-nad-labem

Lezecká stěna Hudy Ústí nad Labem (32 km)

 HUDY lezecká stěna v Ústí nad Labem nabízí: 140 cest v obtížnosti od 2 do 8a francouzské klasifikace, 5 navijáků na samojištění, délku cest 15 m až 21 mboulderovou stěnu 15 m dlouhou a 4,5 m vysokou, novou moderní bouldrovací halu o rozloze lezecké plochy 550m2 a cca. 130 bouldrů a dětskou stěnu.

Nemusíte se bát, že nemáte zkušenosti vše vám půjčí a vysvětlí zaškolený personál a jedná se o aktivitu, která je velice oblíbená i u dětí…

Otvírací doba a aktuální info ZDE

Botanická zahrada Teplice (41 km)

Teplická botanická zahrada, jediná v Ústeckém kraji, v blízkosti lázeňského parku a v sousedství Písečného vrchu a Janáčkových sadů, je skvělým místem pro všechny generace. Venku je možné relaxovat, popíjet kávu a poznávat světové zajímavosti. Z celkové rozlohy asi dvou hektarů je zhruba polovina věnována venkovní expozici, výstavní skleníky zaujímají plochu 2 700 m².

Otvírací doba a aktuální info ZDE

Foto a zdroj: stránky botanické zahrady